Чим загрожує втручання в роботу газового лічильника!!!

Lichulnuk

   

Деякі недобросовісні користувачі природного газу задля сумнівної економії вдаються до «обдурювання» газового лічильника. Але таке втручання фахівці ДП «Кременецьке УПРГ» дуже легко розпізнають. І споживачу доводиться відшкодовувати збитки.

 

 

 Відповідальність за збереження і цілісність приладу обліку газу несе споживач. У разі виявлення неточностей в його роботі або зовнішніх пошкоджень слід негайно повідомити про це оператору ГРМ. Якщо втручання буде підтверджене експертизою, то власник зобов’язаний відшкодувати збитки та сплатити за донараховані обсяги спожитого газу. Винуватець несправності компенсує витрати на проведення експертизи, а також ремонт або встановлення нового приладу обліку.

     Протягом останніх 3 місяців ДП “Кременецьким УПРГ” встановлено 21 випадок втручання споживачів блакитного палива в роботу газового лічильника. Загальна сума заподіяних збитків внаслідок виявлених втручань сягнула трохи більше   224 тисячі гривень. Найбільшому зловмиснику кременчанину, жителя вул. Красногірка, доведеться відшкодувати суму у розмірі 73 тисячі гривень за підробку заводських пломб на газовому лічильнику. Також працівниками ДП “Кременецьке УПРГ” у селі Ридомиль Кременецького району під час позапланових обходів було виявлено несанкціоноване підключення до газопроводу поза газовим лічильником за що споживачем було сплачено 28 тисяч гривень штрафу.

     Найчастіше втручання були спрямовані на збільшення похибки вимірювання або "змотування" показів відлікового механізму. "Порушення роботи лічильника важко замаскувати. Вони легко розпізнаються, по-перше, за наявністю характерних механічних пошкоджень на відліковому механізмі і пломбах. По-друге, за підробними пломбами, якими намагаються замінити пошкоджені оригінальні пломби заводу-виробника та органів "Держспоживстандарту". Окрім відшкодування збитків на зловмисників чекає ще й кримінальна відповідальність у відповідності до ст. 185 Кримінального Кодексу України, що передбачає штраф у сумі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або навіть позбавлення волі терміном до 3 років.

  ДП "Кременецьке УПРГ" звертається до споживачів з проханням повідомляти про факти несанкціонованого відбору природного газу, самовільного втручання у систему газопостачання, а також зловживання службовими обов’язками з боку співробітників підприємства за телефонами: (03546) 2-18-18, (067) 235 0953.

Адміністрація ДП «Кременецьке УПРГ»