З січня 2020 року споживачі ДП "Кременецьке УПРГ" будуть оплачувати дві газові платіжки: за транспортування газу і окремо за газ.

gazgroshi

      24 грудня 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила зміни, які стосуються побутових споживачів газу. Зокрема, було прийнято нові тарифи, завдяки чому на газовому ринку відокремили продаж газу (поставку) від його розподілу (доставку). Таким чином, споживачі ДП «Кременецьке УПРГ» сплачуватимуть за газ як за товар та за його доставку за окремими квитанціями.

Суму до сплати за доставку енергоносія виведеться для кожного клієнта індивідуально. Розмір платежу залежатиме тільки від обсягів споживання. Тобто, спожили більше, більше сплатите за розподіл.

За основу буде взято обсяг використаного палива впродовж "газового року". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Суму кубів газу, використаних впродовж року, буде помножено на тариф на доставку. Результат буде поділено на 12 рівних платежів, які потрібно сплачувати помісячно.

Однак, споживачі можуть значно зекономити на комісіях при проведенні платежів, сплачуючи за доставку однією сумою за квартал, півроку, або навіть за рік.

За попередніми підрахунками, для домогосподарств з плитою та колонкою, які використовують близько 170 кубометрів газу на рік або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не перевищуватиме 16 грн.

Як і зараз, тариф на доставку газу буде різним в залежності від місця проживання. Величина залежатиме від щільності населення - чим більше людей на одиницю площі, тим нижчим буде тариф. Отже, жителі міста платитимуть менше, аніж мешканці сіл.

До речі, доставку газу треба буде оплачувати, навіть якщо в окремі періоди газом не користуєтесь. А в наступному "газовому році" плату буде відкориговано згідно обсягів.

На загальнодержавному рівні окремі рахунки гарантують незалежність постачальників газу від операторів ГРМ – це запорука впровадження європейського ринку газу, говорять експерти. Таким чином, ДП «Кременецьке УПРГ», як і інші оператори ГРМ та постачальники природного газу працює в рамках виконання Закону України "Про ринок природного газу", прийнятий в 2015 році, та вимог Третього енергетичного пакету, згідно яких доставка газу має буде відділена від його продажу.