До відома споживачів - зміна формування ціни за газ у 2020 році!

З 12 жовтня 2019 року набрала чинності Постанова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 07.10. 2019 р. № 2080 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (щодо внесення змін до Кодексу газорозподільних систем, Типового договору розподілу природного газу і Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу).

Зазначеною Постановою передбачається:

  1. Cпрощення процедури замовлення потужності на основі статистичних даних обсягів споживання природного газу кожного споживача у минулих періодах;
  2. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об’єкта (об’єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності, незалежно від фактичного обсягу споживання природного газу в поточному місяці.
  3. Річна замовлена потужність об’єкта (об’єктів) споживача визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання природного газу цим об’єктом за газовий рік.
  4. Споживач, що не є побутовим, має право не пізніше ніж до 20 жовтня календарного року, що передує розрахунковому (крім замовлення потужності на 2020 рік, яке здійснюється до 01 листопада), подати Оператору ГРМ уточнену заявку на величину річної замовленої потужності сумарно по всіх його об’єктах.

 

У 2020 році рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу.

З січня 2020 року всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку.

То яким буде платіж за доставку газу?

Щомісячний платіж за доставку газу буде однаковим та незмінним впродовж року.