Фото-фіксація показів газового лічильника

До відома споживачів природного газу

     У відповідності до вимог Кодексу газорозподільних мереж, затвердженого постановою НКРЕП від 30.08.15 р. № 2494 (далі- Кодекс ГРМ) , не рідше 1 раз на 6 місяців проводяться роботи по фіксації показів побутових лічильників природного газу. Для підтвердження показань приладу обліку вони можуть здійснювати фотофіксацію. Такі дії проводяться фахівцями підприємства, щоб уникнути некоректних розрахунків в платіжних документах за надані послуги з газопостачання. Ця процедура передусім важлива для самих споживачів природного газу, оскільки зняття фактичних показань забезпечує достовірність обліку.

    Юридичною основою для таких дій слугує частина 2 пункту 3, підрозділу Х Кодексу газорозподільних систем, в якій зазначено «Під час здійснення перевірки комерційного вузла обліку газу(побутового лічильника) та його складових сторони мають право здійснювати фото та фідео зйомку»

   У разі відмови в доступі до об’єкта споживача, внаслідок чого представник Оператора ГРМ не здійснив контрольне зняття показів лічильника газу (за його наявності на об’єкті споживача ), визначення об»єму спожитого природного газу здійснюється за граничними об»ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня забезпечення вільного доступу представникам Оператора ГРМ для контрольного зняття показань лічильника (част. 4, пункт 3, розділ 11 Кодексу ГРМ)