Безпека - понад усе

 

У разі наявності в приміщенні запаху газу необхідно негайно:

- закрити головний кран на газопроводі та приладах, припинити будь-яке використання газу;

- провітрити приміщення;

- не вмикати та не вимикати електроприладів, світла;

- не запалювати відкритого вогню;

- викликати аварійну службу ДП «Кременецьке УПРГ» за телефоном 1505.

Якщо скупченість газу у приміщенні дуже висока, рекомендується прикрити дихальні шляхи вологою пов'язкою та негайно покинути приміщення. Попередити сусідів та за потреби викликати швидку допомогу.

Витікання газу може бути на з’єднаннях і кранах газопроводу, а також на кранах газових приладів. Виявити наявність витікання газу можна за запахом, на слух (чути шипіння) та за допомогою мильної емульсії. Забороняється застосовувати вогонь для виявлення витоку газу.

Що робити у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні?

Якщо ситуація дозволяє самостійно прийняти найнеобхідніші міри, ви повинні:

-  негайно перекрити вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;  

-  повідомте аварійну службу газу за телефоном 1505 – стисло та конкретно надайте диспетчеру інформацію про надзвичайну ситуацію;

- за необхідності викличте пожежну охорону за телефоном 101; по можливості організуйте гасіння пожежі первинними засобами пожежегасіння; 

- надайте першу медичну допомогу потерпілим, за необхідності, викличте швидку медичну допомогу за телефоном 103;    не дозволяйте входити стороннім у приміщення, де стався вибух;

Будьте завжди уважні при користування газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів — у цьому запорука безпеки!

Як безпечно користуватися газовими приладами?

Правильне користування газовими приладами, запорука тепла, комфорту та безпеки. Перед тим, як розпочати користуватися газовим устаткуванням слід провітрити приміщення. Категорично забороняється зачиняти решітки вентиляційних каналів. При користуванні газовими приладами кватирки або фрамуги вікон повинні бути відчинені. Двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Кожний раз перед вмиканням газових приладів, підключених до димоходу, перевіряйте наявність тяги. Користуватися газом при відсутності тяги і несправних (засмічених) димових та вентиляційних каналів смертельно небезпечно. Чадний газ – дуже отруйний продукт горіння, без запаху. Періодично очищайте від листя, сміття та битої цегли «кишеню» димоходу. У зимовий період, збивайте бурульки із димовідвідних труб.

Пам’ятайте ! При сирій та вітряній погоді тяга в димоході погіршується або створюється зворотна тяга. Якщо тяга погана, відсутня або зворотна - категорично забороняється користуватися приладами з відводом продуктів спалювання в димохід.

Стежте за роботою газових приладів і обов’язково їх вимикайте(газові плити та газові водонагрівачі) перш ніж виходити з квартири. Не допускайте до користування газовими приладами і газобалонними установками дітей дошкільного віку, а також осіб, які не пройшли інструктажу і не знають правил користування газовим устаткуванням. Детально вивчайте інструкцію про експлуатацію газового устаткування.

Згідно „Правил безпеки систем газопостачання України” відповідальність за справний стан і безпечне користування газовими приладами і апаратами, що встановлені в житлових будинках державного фонду , покладається на квартиронаймачів, а в квартирах і житлових будинках , що належать громадянам на правах приватної власності, - на їх власників.

Одним із головних аспектів безпечної та надійної роботи газового обладнання є його цільове використання. Ні в якому разі не можна експлуатувати прилад не за призначенням.ПАТ «

При виклику на місце аварії працівників газової служби варто зважити кожне слово і швидко повідомити диспетчера про подію. Слід вказати:

-  адреса, де відчувається запах газу;

-  прізвище і місце проживання заявника (яке відношення він має до даної квартири або місця події);

-  які газові прилади встановлені в квартирі;

-  у якому приміщенні, місці відчувається запах газу, як давно і сильно;

-  які заходи прийняв заявник після того, як почав відчувати запах газу і чи звертався він раніше з подібною заявкою.

Як користуватися газовою плитою?

Газова плита один із газових приладів, користуватися яким слід дуже обережно. Перед початком роботи необхідно  відкрити крани на газопроводі. Піднести вогонь до пальника та відкрити пуск газу на плиті. Газ має загорітися. Якщо
вогонь не з
являється і через декілька спроб. Негайно перекрийте всі крани та викличте слюсаря газового господарства.
Вогник на плиті має бути голубим та стійким. Якщо вогонь змінює колір, коптить – слід відрегулювати подачу повітря у приміщення або чистки пальників.

Регулювання подачі повітря при неправильному горінні, а також зняття пальників для чистки з наступним установленням їх на місце, може проводитися самим абонентом.

Для розпалювання пальників духової шафи треба відкрити дверці духовки і лючок дна. Запалити сірника, відкрити кран духової шафи і піднести палаючого сірника до пальника духовки. В плитах застарілої конструкції рекомендується при роботі духової шафи висувати лист- грязьовик для запобігання від перегріву кранів плити.

Користування одночасно верхніми пальниками і духовою шафою не рекомендується.
Для припинення горіння газу потрібно закрити крани верхніх пальників або кран духової шафи. Після закінчення користування плитою закрити кран на газопроводі.

Які правила користування газових водонагрівачів?

Перед включення водонагрівача в роботу перевірити наявність тяг в димоході піднесенням запаленого сірника чи смужки паперу до тягопереривача, перевірити чи закритий кран на водонагрівач.

Приміщення, де встановлено водонагрівач, обов’язково повинно мати доступ повітря (вікно, щілину між підлогою та дверима , решітку в стіні або дверях) та вентиляційну витяжку під стелею.

Водонагрівач повинен бути під’єднаний до димоходу, що забезпечує стійку тягу, а також повинен бути встановлений якомога ближче до димоходу.

Як безпечно експлуатувати опалювальні котли?

Сучасний ринок пропонує споживачеві широкий вибір опалювальних котлів ДП «Кременецьке УПРГ» наголошує на безпеці експлуатації такого устаткування. На прилади іноземного виробництва обов’язково має бути сертифікат якості. Він надасть гарантію стабільної та безпечної роботи приладу. Досконало вивчайте та дотримуйтеся правил експлуатації опалювального котла.

Перед початком роботи газових приладів потрібно переконатися в наявності тяги. Відкрити пусковий кран. Згідно інструкції розпочати роботу опалювального приладу.

Звертайте увагу на сталість і колір вогню. Він має бути рівним і блакитним, будь-які зміни у формі та кольорі свідчать про засмічення пальників або несправність газового обладнання.  Пам’ятайте, що приміщення, де встановлені газові прилади, необхідно постійно провітрювати. А в нижній  частині дверей має бути щілина або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Яких нескладних правил слід дотримуватися при розпалюванні газового котла?

Користуватися газовими приладами дозволено особам ознайомлених із "Правилами безпечного користування газовими приладами".

1. Перед включенням опалювального приладу необхідно обов’язково ознайомитись з інструкцією щодо його експлуатації. Приміщення, де встановлений котел, повинне мати вільний доступ повітря ззовні та вентиляційну витяжку біля стелі. Неправильне користування котлом може спричинити наслідки отруєння чадним газом, ознаками якого є важкість в голові, сильне серцебиття, порушення рухових функцій, непритомний стан.
2. Перевірити заповнення водою опалювальної системи. При цьому воду в системі опалення рекомендується міняти не частіше 1 разу на рік. Використання котла для прямого підігріву водопровідної води шляхом пропускання її через теплообмінник котла не допускається.
3. Перевірити стан запірних пристроїв. Кран на спуску газопроводу до котла повинен бути закритим, ручка терморегулятора повинна бути в положенні «викл.»/«0».
4. Перевірити наявність тяги шляхом піднесення до щілини газовідводу смужки паперу. Смужка паперу повинна втягуватися всередину газовідводу. За відсутності тяги запалювати газові пальники забороняється.
5. Відкрити вхідний кран на газопроводі і подати газ до пальникового пристрою котла.
6. Запалити сірник або паперовий джгут, піднести до запального пальника, і переконатися, що газ на запальному пальнику горить.
7. Почекати не менше 5-10 хвилин для прогрівання топки і газоходів котла і переконатися в стійкій роботі запального пальника. Якщо полум'я згасне, розпалювання повторити.
8. Після запалювання запального пальника відкрити повністю ручку доступу газу на основні пальники і переконатися візуально, що вони працюють. Встановити ручкою необхідну температуру опалювальної води.
Необхідні умови Вашої безпеки під час роботи опалювального приладу:
Щоб уникнути нещасних випадків і псування котла забороняється:
— експлуатувати котел з несправною газовою автоматикою;
— користуватися гарячою водою опалювальної системи для побутових цілей;
— застосовувати вогонь для виявлення витоків газу. Для цього користуйтеся мильною емульсією;
— класти на котел і трубопроводи та зберігати поблизу легкозаймисті предмети;
— включати котел за відсутності тяги в димоході і без попереднього заповнення системи опалювання та котла водою.
При необхідності в додатковій консультації щодо роботи опалювальних приладів, або при несправності газового обладнання просимо Вас, шановні Споживачі, звертатись в районні дільниці газового господарства. Самостійний ремонт газового устаткування може мати трагічні наслідки для Ваших рідних та близьких.
При виявленні запаху газу негайно повідомляйте аварійну газову службу за телефоном 1105.
 

Чому не варто власноруч замінювати газове обладнання?

Абонентам природного газу суворо заборонено втручатися у систему газопостачання. А особливо замінювати устаткування. Безпека користування газовими приладами у побуті залишається на сьогодні досить актуальним питанням.  

Існує декілька аспектів що призводять до надзвичайних ситуацій пов’язаних з газом. Це застаріле внутрішньобудинкове устаткування та його самостійна заміна споживачами.

Забороняється:

- Самовільно переставляти газові прилади, а також здійснювати реконструкцію приміщень, де вони встановлені.

- Вносити зміни в конструкцію газових приладів.

- Відключати автоматику безпеки та регулювання. Користуватися газом при несправності    газових приладів, автоматики, арматури і газових балонів.

Щоб запобігти аварійних ситуації та забезпечити власну оселю теплом слід звернутися у газову організацію, яка надасть кваліфіковану допомогу по заміні, встановленню газового устаткування. Такі послуги у повному обсязі надає і ДП «Кременецьке УПРГ». 

Інформація щодо випадків виникнення електричного потенціалу на внутрішньобудинкових та надземних внутрішньодворових газопроводах

Останнім часом почастішали випадки виникнення електричного потенціалу на внутрішньобудинкових та надземних внутрішньодворових газопроводах. Наявність напруги на газопроводах може привести до руйнування даних газопроводів, з подальшими витоками газу і всіма наслідками. Основними причинами виникнення електричного потенціалу на газопроводах є: - несправне заземлення будівель. - несанкціонований відбір електроенергії при відмотуванні приладів обліку електроенергії механічного типу і використанні газопроводу в якості "землі". - використання газопроводів в якості заземлювачів для електричних приладів. - прокладка електрокабелів і установка електроприладів і електричних розеток на ненормативному відстані від газопроводів і т.д. Для виключення виникнення електричного потенціалу на струмопровідних частинах, інженерних комунікацій, металевих будівельних конструкціях житлових будинків, власникам (балансоутримувачів) будівель (житлових будинків) необхідно: - виконувати виміри різниці потенціалів між нулем трансформаторної підстанції і заземлюючим контуром. - перевіряти схеми підключення електроживлення будинків на предмет відповідності перерізу електрокабеля існуючим електричним навантаженням. - перевіряти, а при необхідності виконувати заземлення для вирівнювання електропотенціалу відповідно до вимог нормативних документів. - своєчасно інформувати РЕС про можливість несанкціонованого відбору електроенергії мешканцям квартир, в яких виявлено порушення. А також, у запобігання нещасних випадків, переконливе прохання до мешканців квартир: - не використовувати газопроводи в якості заземлювачів. - не прокладати по газопроводах: Електрокабель, кабелів телебачення, інтернету, радіо, телефонного та диспетчерського зв'язку