ДО УВАГИ ПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ!

ДО УВАГИ ПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ!

З серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу для населення, в умовах якого кожен побутовий споживач може обирати постачальника газу залежно від ціни, сервісу, інших критеріїв.  Обмеження щодо ціни газу скасовані, а сам перехід від одного постачальника до іншого став значно простішим, особливо для тих, хто вміє користуватися інтернетом. Нового постачальника природного газу можна обрати з будь-якого куточка України.

З початку лютого поточного року ДП «Кременецьке УПРГ» припинило здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам Кременеччини, про що є оголошення на офіційному сайті підприємства. Споживачі, що були в реєстрі споживачів ДП «Кременецьке УПРГ» і які до 01 лютого 2021 року не обрали нового постачальника, на сьогодні автоматично отримують газ від постачальника «останньої надії» – ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». Однак, перебування в реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» не може бути на постійній основі, а також, у відповідності до цінової політики з травня 2021 року є невигідним (ціна кубометра природного газу для споживачів «постачальника останньої надії» є значно вищою у порівнянні із іншими «постійними» постачальниками). Після закінчення кожного наступного 60-денного терміну перебування в реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» усі споживачі Кременеччини вважаються таким, що не мають постачальника, і підпадають під категорію для відключення від газопостачання.

Тому, задля усунення підстав для припинення газопостачання, а також, з точки зору економічної доцільності усім споживачам газу кременеччини, яким природний газ до 01 лютого 2021 року постачало ДП «Кременецьке УПРГ», і які після цієї дати не переоформили договір з іншим постачальником і, як наслідок, попали в реєстр споживачів постачальника «останньої надії» повинні укласти договори із компаніями, які постачатимуть газ до їх осель.

Алгоритм зміни постачальника природного газу не є складним та доступний на інформаційних інтернет-сайтах постачальників, на ресурсі «Газ-правда» чи «Газотека».

Відповідно до Правил постачання природного газу, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює держане регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 30.09.2015 №2496, зі змінами, побутовий споживач – це фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх житлових приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність.

Підстави для постачання природного газу побутовому споживачу:

  1. наявність у побутового споживача договору розподілу природного газу, укладеного з оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого підключений об’єкт споживача, та присвоєння споживачу Оператором ГРМ персонального ЕІС-коду як суб’єкту ринку природного газу;
  2. наявність у побутового споживача укладеного з постачальником договору постачання природного газу побутовим споживачам та дотримання його умов;
  3. включення споживача до Реєстру споживачів постачальника у відповідному розрахунковому періоді.

На письмову вимогу побутового споживача постачальник зобов’язаний протягом 10 робочих днів з дати отримання такого письмового звернення безкоштовно надати побутовому споживачу підписану уповноваженою особою постачальника письмову форму договору постачання природного газу побутовим споживачам.

ЯК ЗМІНИТИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ПРИРОДНОГО ГАЗУ?

І. Визначитися з компанією, від якої бажаєте отримувати послугу з постачання природного газу.

Споживач природного газу має визначитися з ліцензованим постачальником.

Знайти перелік постачальників природного газу можна, наприклад, на сайті https://gasoteka.ua-energy.org.

Перевірити, чи компанія має право на постачання газу можна на сайті НКРЕКП. Для цього слід зайти на офіційну інтернет-сторінку НКРЕКП, потім вибрати розділ «Публічна інформація» – «Ліцензійний реєстр НКРЕКП» та натиснути на нього. Далі файл із повним переліком ліцензіатів НКРЕКП завантажиться на комп’ютер. У цьому електронному списку треба знайти постачальника природного газу за його юридичною назвою та у розділі «Статус ліцензії» перевірити її чинність.

ІІ. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника.

Для зміни постачальника природного газу побутові споживачі разом із заявою-приєднанням до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, підписану побутовим споживачем або уповноваженою ним особою, пред’являють постачальнику насупні документи:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України – паспорт громадянина України, у тому числі ID-карта, або тимчасове посвідчення громадянина України; для іноземців та осіб без громадянства – національний паспорт або документ, що його замінює), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті, – серія та номер паспорта);
  • належним чином оформлена довіреність на представника побутового споживача, уповноваженого представляти його інтереси під час процедури укладання договору на постачання природного газу (за необхідності).

Постачальник природного газу, для укладення договору постачання природного газу має право додатково вимагати інші документи, перелік яких визначений на сайті такого постачальника.

Заяву приєднання можна заповнити покроково на сайті нового потенційного постачальника природного газу або ж так й надіслати скановану/сфотографовану заяву на його електронну скриньку. При цьому також слід також вказати ЕІС-код (Energy Identification Code) – персональний код ідентифікації споживача як суб’єкта ринку природного газу або його точки комерційного обліку (за необхідності), присвоєний в установленому порядку Оператором ГРМ (ДП «Кременецьке УПРГ»).

ЕІС-код можна знайти у рахунках за розподіл та постачання газу, електронному кабінеті споживача (якщо ви його створювали), його можна дізнатися, звернувшись до ДП «Кременецьке УПРГ».

 ІІІ. Отримати підтвердження від нового постачальника природного газу про схвалення заяви – приєднання.

На розгляд заяви та документів потенційний постачальник має не більше 20 днів.

Новий постачальник, після отримання заяви-приєднання, не пізніше ніж на 3-й робочий день з дня отримання заяви, надсилає повідомлення про намір побутового споживача змінити постачальника природного газу на інформаційну платформу оператора газотранспортної системи. При цьому діючий постачальник автоматично отримує повідомлення про намір його споживача укласти договір з іншим постачальником.

У разі згоди постачальника укласти договір із споживачем, він вносить інформацію про нового споживача у свій Реєстр споживачів та з наступного дня починає постачати газ новому споживачеві.

Новий постачальник протягом 3 робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.

ІV. Розрахуватися з попереднім постачальником природного газу.

Для цього попередній постачальник природного газу надсилає протягом 6 тижнів з моменту припинення газопостачання рахунок, який споживач має сплатити протягом 10 днів з моменту отримання або у разі незгоди звертатися до суду.

Важливо:

  • кожен побутовий споживач природного газу має 2 договори: на постачання природного газу та на його розподіл. Це дві різні послуги. Постачальника природного газу ми обираємо вільно, розподіл природного газу здійснює ДП «Кременецьке УПРГ»;
  • покази лічильників, які і раніше, треба передавати щомісяця з 1 по 5 число до ДП «Кременецьке УПРГ», яке формує рахунок за розподіл природного газу.
  • вартість природного газу тепер змінюється щомісяця і усі компанії з постачання природного газу мають оголошувати його вартість за 5 днів до початку нового місяця постачання. Це вони роблять на своїх офіційних сайтах.

З повагою, адміністрація ДП «Кременецьке УПРГ!