Право на свободу переконань та їх вільне вираження, зокрема в інтернеті, усе частіше стають актуальними, однак це не означає, що вони є абсолютними.

Останні дні в соціальних мережах та на інших інформаційних ресурсах інтернет-мережі шириться друкована та відеоінформація, про те, що в м.Кременці створено та діє «двійник» компанії ТОВ ГК «Нафтогаз України». Здавалося б, це немає ніякого відношення до місцевої газорозподільної компанії - ДП «Кременецьке УПРГ». Однак, у висвітленій інформації зазначається, що зміна постачальника природного газу у м.Кременці та Кременецькому районі Тернопільської області в жовтні 2020 року та лютому 2021 року пов’язані із тим, що ДП «Кременецьке УПРГ» стало збитковим. Окрім цього, з контексту відеоматеріалів, які ширяться мережею, випливає думка, що ДП «Кременецьке УПРГ», взаємодіючи із діючими постачальниками блакитного палива, так би мовити «віддає перевагу» комусь із них в частині господарської співпраці.

З серпня 2020 року в Україні повноцінно запрацював вільний ринок природного газу. Кожен споживач може вільно обирати постачальника блакитного палива. Всі діючі постачальники пропонують свої послуги споживачам різними методами та шляхами, при тому, перелік таких постачальників за відповідними інтернет-посиланнями неодноразово наводився на офіційному сайті ДП «Кременецьке УПРГ», оприлюднювався та доводився споживачам іншим чином.  

Підприємство на своїй інтернет-сторінці та інших медійних ресурсах повідомляло побутовим споживачам про те, що враховуючи кон’юнктуру ринку та інші економічні чинники тимчасово не буде провадити діяльність з постачання природного газу. Акцент робився на тому, що з урахуванням умов купівлі-продажу газу така діяльність для підприємства на сьогодні є економічно не вигідною. Окрім постачання газу ДП «Кременецьке УПРГ» проводить господарську діяльність з його розподілу та іншіх видів діяльності забезпечуючи безперебійність та безаварійність газопостачання регіону. Підприємство повноцінно працює, не дивлячись на складність реформування газової галузі.

Тому, публічне поширення інформації про те, що ДП «Кременецьке УПРГ» стало збитковим є неправдивим, неправомірним, розцінюється як дискредитація суб'єкта господарювання.

ДП «Кременецьке УПРГ», як Оператор ГРМ, щоденно проводить прийом побутових споживачів у сервісному центрі з питань обліку спожитого газу, в тому числі, з ряду питань по постачанню блакитного палива, не дивлячись на те, чиїм клієнтом (в частині постачання) є той чи інший споживач.

Як видно з інформації, що поширюються мережею, журналістами телеканалу ІНТБ-Тернопіль 09 квітня 2021 року проводилася зйомка відеоматеріалу, з відібранням інтерв’ю в представника ТОВ ГПК «Нафтогаз України» на фоні адміністративної бази ДП «Кременецьке УПРГ». Відеофіксація провожилася без відома адміністрації нашого підприємства, без відібрання будь-яких коментарів з приводу порушених питань. Інформація висвітлювалася однобічно, та так, як це комерційно вигідно ТОВ ГПК «Нафтогаз України».

Така поведінка журналістів медіаресурсу не є професійною, однобоко висвітлює проблемні питання, а відтак, носить ознаки «замовності» при готуванні матеріалу.

Складається враження, що в «гонитві за споживачем» постачальники природного газу часто використовують брудні методи, в тому числі залучаючи медіаресурс.  

ДП «Кременецьке УПРГ» нагадує і представникам телеканалу ІНТБ-Тернопіль і представникам ТОВ ГПК «Нафтогаз України» про потребу пам’ятати, що праву на свободу думки і слова, на вільне висловлення своїх поглядів і переконань відповідає обов’язок не поширювати про особу (юридичну чи фізичну) недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.

Підприємство залишає за собою право звернутися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосовно порушення ліцензійних умов провадження діяльності з мовлення телеканалом ІНТБ-Тернопіль, так як дії останнього розцінюються як дискредитація ДП «Кременецьке УПРГ» (поширення у будь-якій формі неправдивих, неточних або неповних відомостей, пов'язаних з особою чи діяльністю суб'єкта господарювання, які завдали або могли завдати шкоди діловій репутації суб'єкта господарювання).