У "Газпромі" пояснили майбутнє газотранспортних угод з Україною

 
 
"Газпром" не збирається продовжувати контракт з Україною щодо транзиту газу, але не виключає укладення нового 

"Газпром" не має наміру після 2019 року продовжувати контракт щодо транзиту газу до Європи через газотранспортну систему України. Щоправда, у компанії не виключають, що в майбутньому буде укладено новий контракт, але у разі, якщо офіційний Київ надасть їм вигідні пропозиції.

Таку заяву зробив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв, передає "Інтерфакс-Україна".

 

"Чинний контракт продовжено після 2019 року не буде. За жодних умов, навіть за зміни Сонця та Місяця", – зауважив він.

Щоправда, за його словами, це не означає, що транзиту через українську ГТС не буде.

Близько двох років тому Путін доручив провести переговори щодо транзиту газу через Україну після закінчення контракту. Наразі "Газпром" чекає від України на пропозиції щодо транзиту газу після 2019 року, в тому числі що стосуються економічних умов транзиту. У нас поки переговори не ведуться, поки тільки консультації. Підсумком переговорів може стати не тільки обсяг транзиту, але і самі умови цього транзиту. Необхідно, щоб Україна зробила відповідні пропозиції. М'яч – на українському боці, відтак вони повинні обґрунтувати привабливість і можливість транзиту,
– підкреслив один із керівників "Газпрому".

Водночас Медведєв додає, що Україна стала членом європейського енергопростору, але досі вимоги щодо розділення ГТС не відбулися, тому незрозуміло, за яким принципом буде організовано транзит, який буде тариф.

Нагадаємо, 20 квітня стало відомо, що "Газпром" подав до Стокгольмського арбітражудокументи для розірвання контрактів з "Нафтогаз України" щодо поставки та транзиту газу.

Джерело: 24 Канал